Ośrodek Paprocany
Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany
ul. Parkowa 17
43-100 Tychy
tel. (032) 219 61 94

e-mail: owpaprocany@mosir.tychy.pl

godz. pracy kierownika obiektu:
pn-pt 7:00-15:00
PARTNERZY OW PAPROCANYOśrodek Paprocany

29 maja - Biegniemy dla Julki


Wypożyczalnia sprzętu pływającego!

Informujemy, że wypożyczalnia sprzętu pływającego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany jest już czynna.  Zapraszamy codziennie w godzinach 10-18 przy sprzyjających warunkach pogodowych!

 


"Superjednostka" dla Paprocan! (24.04.2015)

Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany

Jezioro Paprocańskie jest niezwykle malowniczo usytuowanym akwenem. Jego położenie, w otoczeniu bujnego lasu wraz ze znajdującymi się tu licznymi ścieżkami gruntowymi, sprzyja organizacji wycieczek pieszych i rowerowych.

Od strony miasta ulokowany został atrakcyjny ośrodek wypoczynkowy. Na jego terenie znajduje się piaszczysta plaża ze strzeżonym w sezonie kąpieliskiem. Przy samej plaży można wypożyczyć sprzęt pływający (kajaki, rowerki wodne). Rodziców ze swoimi pociechami zapraszamy na kolorowy plac zabaw dla dzieci. Starszą młodzież zapewne zainteresują boiska do siatkówki oraz koszykówki. Na miejscu rozlokowane są obiekty gastronomiczne, w których można kupić napoje, jak również zjeść smaczne posiłki. Dużą popularnością cieszą się sportowo-rekreacyjne imprezy plenerowe, festyny oraz koncerty.

Nad południowym brzegiem możemy dostrzec zabytkowy XIX-wieczny książęcy zameczek myśliwski Promnice o ciekawej architekturze. Obfitość ryb przyciąga do nas wielu zapalonych wędkarzy. Na brzegach jeziora corocznie rozgrywane są zawody w połowach.

fot. umtychy.pl