W czwartek 7 lipca po raz szósty odbędzie się impreza Nightskating z wieczornym przejazdem rolkarzy ulicami Tychów. Start zaplanowany jest o godz. 20:00 przy centrum handlowym Gemini Park. Na imprezę zapraszają Miasto Tychy, MOSiR Tychy, Agencja Promocyjno-Reklamowa NOL-TYCHY, Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” oraz Gemini Park Tychy.

Trasa przejazdu wyznaczona została ulicami: Piłsudskiego, Jaśkowicką, Stoczniowców, Harcerską, Begonii, Bocheńskiego, Sienkiewicza, al. Bielską, Edukacji, Grota Roweckiego, al. Niepodległości, Wyszyńskiego, Armii Krajowej, Piłsudskiego i kończy się ok. 22:30 przy centrum handlowym Gemini Park. Trasa przejazdu liczy ok. 15 km. Na trasie przejazdu rolkarzy mogą wystąpić niewielkie opóźnienia autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej.

Dla osób, które nie posiadają rolek, od godziny 19:00 na miejscu startu dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu. Podczas przejazdu muzykę zapewni DJ DCB znany na cenie muzyki elektronicznej. Kolumnę rolkarzy zamknie autobus PKM Tychy, do którego mogą wsiąść osoby, dla których trasa okaże się zbyt wymagająca. Całość zabezpieczona jest przez osoby kierujące ruchem, policję, straż miejską oraz pogotowie ratunkowe.

– Zabezpieczenie imprezy i bezpieczeństwo jest bardzo ważne, bowiem każdego roku impreza gromadzi ok. tysiąca rolkarzy, to pokazuje, jak bardzo popularne stają się rolki w Tychach – mówi Michał Kasperczyk. – Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa – dodaje.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach, zalecane jest używanie również kasku i ochraniaczy.

Oprac KP / tychy.pl

 

INFORMACJE KONTAKTOWE