Na wyposażeniu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach jest 18 rowerów - damskich, męskich i młodzieżowych. Środki na ich zakup (28,5 tys. zł) przeznaczyli odpowiednią uchwałą Radni Miasta Tychy.

Wypożyczalnia znajduje się przy boiskach Kompleksu Sportowego Paprocany. To na razie jedyny punkt w mieście, w którym można wypożyczyć i zwrócić rower. Zgodnie z regulaminem wypożyczalni, osoba wypożyczająca rower musi mieć ukończone 18 lat, posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem i podpisać umowę wypożyczenia. Nie może być pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających. Wypożyczający ma obowiązek zwrócić rower w stanie nie gorszym niż go otrzymał, a za ewentualne uszkodzenia będzie ponosił odpowiedzialność finansową.

Nie ma ograniczeń co do obszaru, po którym można się poruszać wypożyczonym rowerem. Ważne, by zwrócić go w terminie. Wypożyczalnia jest czynna w godzinach 10-19 od wtorku do niedzieli. Zwrot roweru musi nastąpić najpóźniej 15 minut przed zamknięciem, czyli do godz. 18:45.

Wypożyczalnia rowerów jest czynna co roku, od 1 kwietnia do 31 października.

 

Cennik wypożyczalni rowerów miejskich  
Dla osoby dorosłej - 1 godzina 6,00 zł
Dla osoby dorosłej - doba 40,00 zł
Dla dziecka do 16. roku życia - 1 godzina 4,00 zł
Dla dziecka do 16. roku życia - doba 30,00 zł

Objaśnienia:

  • Posiadacze kart "3+ Liczna Rodzina" oraz "Aktywni 60 plus" są upoważnienie do 50% zniżki na wypożyczenie roweru miejskiego.
  • Doba oznacza czas pracy wypożyczalni.