Od 18 lipca 2015 roku swoją działalność rozpoczął jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych na Śląsku. Na początku 2013 roku stadion, który służył tyszanom przez ostatnie 42 lata, został zrównany z ziemią, a obecnie w jego miejscu powstaje fantastyczny obiekt spełniający kryteria najnowocześniejszych stadionów w Europie. Pomieści on na swoich w pełni zadaszonych trybunach ponad 15 tysięcy kibiców lub spragnionych wrażeń kulturalnych widzów - stadion jest przystosowany do organizacji na jego terenie koncertów i innych wydarzeń kulturalno-artystycznych.

Nowy stadion spełnia wymogi UEFA oraz FIFA, co pozwala na organizację międzynarodowych meczów i spotkań w europejskich pucharach. Dzięki temu można mieć nadzieję, że do Tychów zawita futbol na najwyższym, światowym poziomie.

Projektując stadion nie zapomniano o odpowiednim zapleczu dla prestiżowych wydarzeń, które z całą pewnością będą tutaj miały miejsce. Obiekt jest wyposażony w komfortową strefę VIP z lożami i dwupoziomową restauracją, sale konferencyjne, rozległe przestrzenie komercyjne oraz parking dla ponad 300 samochodów.

Nowoczesny Stadion Miejski Tychy, obok istniejącej już infrastruktury sportowej w mieście, stał się prawdziwą wizytówką Tychów.

Właścicielem i administratorem obiektu jest Tyski Sport S.A.

INFORMACJE KONTAKTOWE