Kilka godzin spędziła dziś (wtorek, 17 stycznia) na Stadionie Zimowym ekipa Dzień Dobry TVN, która na żywo przekazywała prognozę pogody.

Byli to uczestnicy obozu organizowanego przez Szkółkę Łyżwiarską TKKF Pionier i trener Janinę Buławę. Podczas następnych wejść, na żywo przed kamerami gościli mali hokeiści z TKKF Pionier, którzy pod wodza trenerów Tomasza Kurzawy, Wojciecha Majkowskiego, Dariusza Garbocza, Tomasza Cichonia i Arkadiusza Sobeckiego mieli zajęcia w ramach Pionier Tychy Camp. W TVN gościli także także gracze pierwszej drużyny hokejowej trenera Jirzego Sejby.

- Mam wrażenie, że w Tychach wszyscy w jakiś sposób są związani z hokejem – powiedział Bartek Jędrzejak. – Z kim rozmawiałem to albo grał w hokeja, albo obecnie gra w jakiejś drużynie, np. w oldboyach, albo gra ktoś z rodziny, albo po prostu chodzi na mecze. I chłopcy i dziewczyny, osoby w słusznym wieku i przedszkolaki… Na lodowisku, z którego przekazywaliśmy pogodę, ruch był praktycznie cały czas.

A jaka pogoda do końca tygodnia – pytamy eksperta TVN?

- Będzie mroźno, nad Polskę nadciąga arktyczne znad Rosji i z dnia na dzień temperatura będzie spadać. Pod koniec tygodnia temperatura ma być do -20, – 25 st. C. Ale są ferie, dzieci cieszą się z zimy, ze śniegu. Kiedy ktoś narzeka na zimę, to mówię, że przecież zawsze po zimie mamy wiosnę… – dodał Bartek Jędrzejak.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl