W tyskiej Hali Sportowej odbyły się Międzyszkolne Rozgrywki Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Tychy rocznika 2009 i młodszych. W całej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja SP 10, która w finałowym starciu pokonała SP 17.

W turnieju udział wzięło siedem drużyn reprezentujących tyskie Szkoły Podstawowe. W pierwszej fazie zespoły podzielono na dwie grupy:

6:13

Faza pucharowa dostarczyła sporo emocji i ostatecznie ćwierćfinały, a następnie półfinały wyłoniły cztery drużyny, które powalczyły o miejsca na podium. W meczu o 3. miejsce górą okazała się SP 36 pokonując SP 35 6:2, a wszystkie sześć bramek dla zwycięskiej drużyny zdobył Jakub Spychała.

Finałowy pojedynek pomiędzy SP 10 i SP 17 zakończył się pewną wygraną "dziesiątki" 8:2 i tym samym końcowym triumfem w Międzyszkolnych Rozgrywkach Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Tychy.

Ćwierćfinały

SP 10 – SP 21 9:0 (3:0)
2’21’23’ Hołojda, 9’18’ Garyga, 10’ Mrozik, 16’17’ Karaśkiewicz, 22’ Górniak

SP 22 – SP 35 1:2 (0:1)
26’ Sitkowski - 12’ Mąsior, 25’ OG

SP 36 – SP 7 3:2 (2:0)
10’11’ Żuryński, 18’ Spychała – 19’ Tarasiewicz, 22’ Olesiak

SP 17 – awans do półfinału (wolny los)

Półfinały

SP 10 – SP 36 6:0 (3:0)
1’ Hołojda, 6’29’ Górniak, 11’ Mrozik, 21’ Górski, 30’ Blacha

SP 35 – SP 17 3:5 (1:3)
1’16’ Burek, 30’ Dybikowski – 5’15’ Karasek, 8’20’ Kapłon, 23’ Wyżkiewicz

Mecz o 3. miejsce

SP 36 – SP 35 6:2 (2:2)
1’14’16’21’23’28’ Spychała – 3’ Halat, 7’ Dybikowski

Finał

SP 10 – SP 17 8:2 (5:1)
4’15’ Górniak, 7’10’ Mrozik, 12’24’ Hołojda, 15’ Blacha, 16’ Karaśkiewicz - 11’ Wyżkiewicz, 28’ Karasek