Na boiskach do siatkówki plażowej przy ul. Brzozowej rozegrano turniej w ramach tegorocznej edycji Otwartych Mistrzostw Ślaska.

Latem, pod egidą Ślaskiego Związku Piłki Siatkowej, rozegranych zostanie 26 zawodów w różnych miastach województwa, które wyłonią najlepsze siatkarskie duety. Zawody rozegrane będą w kategorii kobiet, mężczyzn i mikstów.

W sobotni ranek aura nie dopisała - część meczów rozgrywana była w strugach deszczu, było zimno, a chwilami grę utrudniały porywy wiatru.

- Mimo nie najlepszej pogody, frekwencja dopisała – powiedział Krzysztof Woźniak, główny organizator turniejów siatkówki plażowej. - Do Tychów przyjechały 22 zespoły ze wszystkich liczących się klubów i ośrodków. Wystartowało także kilku siatkarzy z Tychów, m.in. byli zawodnicy MOSM i TKS Tychy, a także Kacper Ledwoń, który w tym sezonie zasilił kadrę TKS. Cieszę się, że siatkówka plażowa na tak wysokim poziomie wróciła po kilku latach do Tychów. Serdecznie zapraszam na obiekt przy ul. Brzozowej – do kibicowania i gry. Za tydzień odbędzie się I turniej w ramach rozgrywek Letniego Grand Prix Tychów, który ma charakter otwarty i grac mogą zarówno amatorzy, jak i zawodnicy z klubów.

Z tyskimi klubami związani byli Adam Szymczak i Konrad Janik.

- Nie gramy w plażówkę regularnie, raczej rekreacyjnie – powiedział Adam Szymczak. - Jednak te zawody są na miejscu, więc skorzystaliśmy z okazji, by trochę poodbijać. Może uda się coś ugrać? Deszcz przeszkadza, a z drugiej strony piasek jest bardziej ubity i gra się nieco łatwiej. Najważniejsze jednak, że ustały porywy wiatru, bo kiedy silnie wieje, piłka wyczynia cuda.

- Trudno powiedzieć, czy będziemy dalej grać w tegorocznych mistrzostwach Ślaska, wszystko będzie zależało od wyników – dodał Konrad Janik. - Dzisiaj zaczęliśmy... średnio – jeden mecz wygraliśmy, drugi przegraliśmy, ale gramy dalej, bo znaleźliśmy się na drugiej strony „drabinki”.

Ostatecznie duet Szymczak-Janik zajął 20 miejsce, na 6. uplasował się nowy zawodnik TKS Tychy Kacper Ledwoń.
Oto czołówka tyskiego turnieju: 1. Sebastian Marczyński – Konrad Formela, 2. Rafał Zając – Marek Drobisz, 3. Piotr Kożuch – Miłosz Tokarski, 4. Jan Mach – Wojciech Karoń, 5. Szymon Bereza – Maciej Krysiak, 6. Kacper Ledwoń – Maciej Madej.

Organizatorami tyskiego turnieju był TKS Tychy przy współpracy z MOSiR.

źródło: LS / "Twoje Tychy"