1 sierpnia ruszyło głosowanie internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2017. W tym roku można głosować na dwie tyskie lokalizacje: obiekt gastronomiczny „Promenada” nad Jeziorem Paprocańskim i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaroszowicach.

Do tegorocznej – 18. edycji konkursu, zgłoszono 27 realizacji, które zlokalizowane są na terenie 17 gmin. 6 zgłoszeń złożyły gminy, pozostałe 21 zgłoszeń wpłynęło od projektantów i inwestorów. Wśród zgłoszonych rozwiązań znajdują się budynki użyteczności publicznej jak szkoły, przedszkola, instytucje kultury. Na liście są też dworce autobusowe i centra przesiadkowe, place zabaw oraz strefy odpoczynku i rekreacji.

Plebiscyt Internautów polega na wskazaniu i przyznaniu punktów trzem wybranym realizacjom. Plebiscyt potrwa do końca sierpnia. Najpopularniejsza realizacja zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów, a wśród osób biorących udział w plebiscycie rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Swój głos można oddać na stronie:
http://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2017

We wrześniu br. planowana jest ocena zgłoszonych realizacji przez Jury złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej. Wyniki głosowania Internautów nie mają wpływu na werdykt Jury, które rozstrzygnie o przyznaniu Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbędzie się w listopadzie br.

Foto: npp.slaskie.pl

źródło: Sylwia Witman / tychy.pl