Po raz piaty Przedszkole nr 5, wspólnie z MOSiR, zorganizowało dwa turnieje – Rodzinny Turniej Hokejowy oraz Międzyprzedszkolny Turniej Hokejowy. Kilkudziesięciu najmłodszych tyskich hokeistów bawiło się ze swoimi rodzicami, dziadkami i rówieśnikami podczas dwudniowej imprezy.

W turnieju rodzinnym zagrało 23 małych hokeistów z Przedszkola nr 5, którzy dwa razy tygodniu pod okiem trenerów Wojtka Majkowskiego i Tomasza Kurzawy, uczestniczą w zajęciach. Uczą się zasady gry, regularnie korzystają z zajęć na lodowisku. Podczas turnieju grupa zaawansowana rozgrywała mecze, grupa początkująca rywalizowała w zabawach hokejowych. W hokejowej imprezie wzięli udział rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz byli zawodnicy GKS Tychy.

- W czwartkowym turnieju zagrało pięć sześcioosobowych drużyn – powiedziała Beata Czerwińska, dyrektorowi Przedszkola nr 5 w Tychach. – Były to reprezentacje Przedszkola nr 10, nr 8 i nr 5 oraz Niepubliczne Przedszkole Sport Art i Niepubliczne Przedszkole „Kubusia Puchatka”. Z tego co wiem, zajęcia hokejowe prowadzi od niedawna także Przedszkole „Jedynka” i liczę, że do nas dołączy. Te turnieje to znakomita zabawa dla naszych wychowanków, cieszą się z gry i przeżywają każdy mecz. Przy okazji uczą się trudnej sztuki współzawodnictwa i sportowej walki. W organizacji turniejów od kilku lat pomagają trenerzy, byli zawodnicy, jak Krzysztof Bieda i oczywiście przewodniczący Rady Rodziców Przedszkola nr 5 Ryszard Gołba.

Hokejowe turniej przedszkolaków to przede wszystkim zabawa, ale także forma rywalizacji, w której najlepsza okazała się drużyna Przedszkola nr 5 przed Niepublicznym Przedszkolem Sport Art i Przedszkolem nr 8.

Dodajmy, iż zajęcia z najmłodszymi tyskimi hokeistami przedszkolach prowadzą Wojciech Majkowski, Tomasz Kurzawa i Tomasz Cichoń.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl