Podobnie jak przed rokiem, Miejski Zarząd Komunikacji uruchamia od 19 maja do 26 sierpnia dodatkowe bezpłatne linie autobusowe do Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Linie „Paprocany 1,2,3,4 i 5″ będą kursowały w soboty i niedziele.

Władze miasta liczą, że dzięki wprowadzeniu darmowych przejazdów uda się ograniczyć coraz większą liczbę samochodów parkujących w pobliżu ośrodka.

Jak informuje Miejski Zarząd Komunikacji, linia „Paprocany 1” zapewni bezpośredni dojazd do Paprocan z Wygorzela, Jaroszowic, Urbanowic oraz Cielmic. Linia „Paprocany 2” połączy Paprocany z dzielnicami: Wilkowyje, Radziejówka, Osiedle A, Osiedle B, Suble, a także Żwaków. Autobusem „Paprocany 3” będzie można dojechać z rejonu Mąkołowca, Czułowa, Browaru, Starych Tychów oraz ul. Wyszyńskiego, a „Paprocany 4” Paprocany z Wartogłowca, części Czułowa, ul.Wyszyńskiego oraz Niepodległości. Linia „Paprocany 5” będzie kursować z Czułowa przez ulice: Hetmańską, Harcerską, Osiedle R, Osiedle K, oraz ulicę Piłsudskiego. Zgodnie z założeniami dodatkowe kursy będą wykonywane w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych dowożąc mieszkańców do Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz odwożąc ich w godzinach wieczornych.

- Zależało nam, by na teren ośrodka w Paprocanach mogli dojechać komunikacją miejską także mieszkańcy dzielnic, które dziś nie mają bezpośredniego połączenia z ośrodkiem – powiedział Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. – Liczymy, że dzięki wprowadzeniu darmowych przejazdów uda się ograniczyć ilość samochodów parkujących zwłaszcza w upalne, letnie dni na terenie ośrodka. Dziś większość osóbprzyjeżdża na Paprocany samochodami, zapełniając nie tylko parkingi ośrodka, ale również te osiedlowe, a czasem nawet drogi dojazdowe, co rodzi wiele problemów.

Osoby, które wybiorą się jednak na Paprocany samochodem, władze miasta zachęcają do pozostawienia auta na jednym z siedmiu bezpłatnych parkingów znajdujących się wokół jeziora.

Szacuje się, że łączny koszt organizacji pięciu darmowych linii wyniesie ok. 70 tysięcy zł na sezon.

- Będziemy  śledzić tzw. napełnienie autobusów  i w przypadku niewielkiej frekwencji może nastąpić zawieszenie poszczególnych kursów - stwierdził  Andrzej Ochman, dyrektor MZK.

Rozkład jazdy autobusów można znaleźć na stronie www.mzk.pl.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl