W ostatni weekend odbyły się dwa turnieje siatkówki plażowej, organizowane przez MOSiR wraz z Tyskim Klubem Siatkarskim. W rozwinięciu prezentujemy relacje z zawodów z profilu FB Tyskiego Klubu Siatkarskiego.

"W sobotę i niedzielę na boiskach MOSIR przy ul. Brzozowej odbyły się dwa turnieje w sobotę 3 turniej w ramach Grand Prix w niedzielę Miksty.

W sobotę do turnieju zgłosiło się 12 drużyn, 11 męskich i 1 żeńska Janusz Julianna i Szewczyk Oliwia. Turniej stał naprawdę na wysokim poziomie najlepszą jednak okazała się para Hubert Klyta i Karol Undas (Tychy) którzy w finale pokonali parę Mateusz Wikło i Maciej Borzęcki (Będzin) 2:1 21:17 14:21 i 17:15 w spotkaniu o 3 miejsce Daniel Chemicz i Maurycy Koćwin (Tychy) wygrali z parą Adrian Rybak i Adam Łata (Będzin) 2:0 21:18 i 21:19.

Za tydzień turniej finałowy Grand Prix w którym wystąpią pary Chemicz/Koćwin, Wikło/Borzęcki, Budzikowski/Szlaski, Szuplak/Pache, Rybak/Łata, Klyta/Undas, Jasion/Mazur, Dolata/Janik.

W niedzielę na turniej mikstów zgłosiło się aż 23 pary. Drużyny przyjechały z Mysłowic, Siemianowic, Rudy Śląskiej, Krakowa, Gliwic, Będzina oraz oczywiście z Tychów. W przepiękną pogodę rozegrano 46 spotkania. Najlepszą drużyną okazała się para Marta Szajer i Janusz Prus (Mysłowice) którzy w finale pokonali parę Dominika Bałdys Okrzeja Maciej(Będzin) 21:18. W spotkaniu o 3 miejsce para Magdalena Jaszkowska, Krzysztof Milanowski (Bydlin-Kraków) pokonali parę Natalia Płodowska Wojciech Karoń (Katowice) 21:17. Wśród tyskich par najdalej zaszła para Marta Wójcik i Tomasz Winiarski którzy zajęli miejsce 5, następnie miejsce 7 Michalina Konsek i Hubert Klyta oraz miejsce 9 małżeństwo Justyna i Wojciech Krzywoń."

Dziękujemy wszystkim za przybycie, mamy nadzieję że dobrze się bawiliście. Gratulujemy!