Od wielu lat jedna z niedziel września była prawdziwym świętem biegania w Tychach. Nie inaczej będzie w tym roku, ale po raz pierwszy od dłuższego czasu koncentracja organizatorów będzie skupiona na jednym biegu - Tyskim Półmaratonie.

MOSiR Tychy od 1996 roku jest organizatorem Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego na dystansie 10 km. W 2018 roku odbyła się 23. edycja tego biegu. W 2012 roku do biegu na 10 km dołączył Tyski Półmaraton organizowany przez Stowarzyszenie Promocji Lekkiej Atletyki w Tychach. Przez siedem lat, tego samego dnia, organizowano więc dwa biegi, jak również rywalizację dla najmłodszych biegaczy.

W tym roku organizatorzy dwóch biegów podjęli decyzję o skierowaniu wszystkich swoich sił i pomysłów do organizacji VIII Tyskiego Półmaratonu, który odbędzie się w niedzielę, 1 września. Biuro zawodów, start i meta będą zlokalizowane w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego.

Powyższe oznacza, że w tym roku Międzynarodowy Tyski Bieg Uliczny nie odbędzie się. Niewykluczone jednak, że w przyszłych latach zawody te wrócą do kalendarza imprez MOSiR Tychy. Póki co razem ze Stowarzyszeniem Promocji Lekkiej Atletyki mamy nadzieję, że taka decyzja spowoduje podniesienie poziomu organizacyjnego Tyskiego Półmaratonu, na który serdecznie zapraszamy!

 

 

1 września 2019 godz. 10:00
Hala Sportowa Tychy - Piłsudskiego 20

Najniższe opłaty do 1 kwietnia 2019
Zapisz się ..... i dołącz do TYCH najlepszych!!!
Czekamy na Was półmaratończycy!!!

ZAPISY - TUTAJ

WYDARZENIE FB - TUTAJ

REGULAMIN - TUTAJ

TABELA ROZMIAROWA KOSZULEK - TUTAJ