W przerwie między sezonami, Stadion Zimowy w Tychach został poddany gruntownej modernizacji. Zostały między innymi wymienione bandy, odnowiona konstrukcja dachu i wymienione oświetlenie.

Nowe oświetlenie mieszczące się nad taflą lodowiska, umożliwia transmisje telewizyjne w jakości UHD 4K. Z panelu sterowania, operator może nim dowolnie manipulować regulując natężenie światła, zapalając i gasząc pojedyncze lampy a nawet tworzyć i programować dowolne kombinacje efektów świetlnych. Dodatkowo nad każdą bramką została zamontowana jedna ruchoma głowica LED.

Na kilka dni przed startem Champions Hockey League, na tyskie lodowisko przyjechało sześć kolejnych ruchomych głowic LED. Nowe głowice zostały zamontowane nad trybunami od strony torów kolejowych i ulicy De Gaulle'a - po trzy nad każdą trybuną. Tego samego dnia wieczorem, rozpoczęły się pierwsze testy nowego oświetlenia. Całe oświetlenie nad taflą lodowiska jak i ruchome głowice LED zostały skonfigurowane tak, aby operator mógł sterować nimi z jednego miejsca.

Połączenie całego oświetlenia znajdującego się na tyskim lodowisku, daje operatorowi nieograniczone możliwości i kombinacje przeprowadzania pokazów świetlnych. Gdy dołączymy do tego efekty dźwiękowe, atmosferę meczu, to uzyskamy wielkie, niezapomniane sportowe widowisko. Warto także zaznaczyć, że sprawa zakupu nowych głowic do mappingu które miałyby docelowo zawisnąć bezpośrednio nad taflą lodowiska nie jest zakończona. Planuje się włączenie jej do budżetu miasta na kolejne lata.

Nowe oświetlenie swoją premierę miało podczas pierwszego meczu Champions Hockey League w którym GKS Tychy zmierzył się ze szwedzkim Djurgårdens IF. Niestety, przećwiczona wcześniej oprawa świetlna i dźwiękowa, została przed samym meczem poważnie okrojona wytycznymi postawionymi przez centralę Hokejowej Ligi Mistrzów. W efekcie operator oświetlenia jak i dźwiękowiec musieli po prostu symulować. Podczas niedzielnego meczu z niemieckim Adler Mannheim oprawa wyszła już o niebo lepiej, jednak nie są to w dalszym ciągu pełne możliwości oświetleniowe i dźwiękowe nowego sprzętu z uwagi na wcześniej wspomniane obostrzenia CHL. Pełne możliwości nowego oświetlenia, będzie można zobaczyć na meczach PHL - Polska Hokej Liga. Z pewnością taka oprawa uatrakcyjni niejedno sportowe widowisko na Stadion Zimowy w Tychach.

źródło i foto: FB Hokejowe Tychy