W związku z planowanym uruchomieniem Punktów Szczepień Powszechnych w Tychach, w tym jednym z nich w Hali Sportowej przy Al. Piłsudskiego, poszukiwani są pracownicy zawodów medycznych, którzy mogą pracować w Punktach Szczepień Powszechnych.

W związku z planowanym uruchomieniem Punktów Szczepień Powszechnych w Tychach poszukiwani są pracownicy zawodów medycznych, którzy mogą pracować w Punktach Szczepień Powszechnych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19).  

Chodzi o osoby wykonujące zawody: lekarz, lekarz dentysta, pielęgniarka, położna, felczer, ratownik medyczny, higienistka szkolna, fizjoterapeuta, farmaceuta, diagnosta laboratoryjny, studenci 5 albo 6 roku studiów na kierunku lekarskim, student 3 roku studiów 1 stopnia na kierunku pielęgniarstwo.

Chętni mogą zgłaszać się na adres: rekrutacja@szpitalmegrez.pl

Wolontariusze poszukiwani

Tyskie Centrum Wolontariatu szuka wolontariuszy do pomocy w punktach szczepień w Tychach: na Stadionie Miejskim (ul. Edukacji 7) oraz Hali Sportowej (al. Piłsudskiego 20).

Punkty będą czynne od godz. 8:00 do 21:00, na ten moment przez pięć dni w tygodniu. (Można zdeklarować gotowość do pomocy w dowolnych przedziałach czasowych).

Zadaniem wolontariuszy będzie pomoc w kierowaniu ruchem oraz udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu.

Wolontariat dla osób   pełnoletnich .

Tyskie Centrum Wolontariatu zgłoszenia przyjmuje:

mailowo:   wolontariat-tychy@ib.de

telefonicznie: 789 489 531.