Trwają prace przy budowie dwóch lodowisk sezonowych w mieście Tychy. Nie wiadomo jeszcze w jakich godzinach zostanie udostępnione mieszkańcom Tychów. To będzie zależało od rozwoju pandemii.

W ubiegłym roku przyjęto np. zasadę, że jednorazowo na tafli lodowiska sezonowego może przebywać maksymalnie 60 uczestników, a wszystkie osoby przed wejściem na lodowisko i po zejściu z tafli musiały mieć zasłonięte usta i nos.

Obecnie trwa montaż band i mat mrożeniowych. Na początku grudnia planowanie jest pierwsze mrożenie. Najpóźniej do połowy grudnia lodowiska zostaną bezpłatnie udostępnione amatorom jeżdżenia na łyżwach.

Jedno lodowisko powstaje na ul. Brzozowej, a drugie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. W poprzednich sezonach tyszanie mogli skorzystać także z trzeciego lodowiska sezonowego zlokalizowanego pod „Żyrafą” w Parku Miejskim Solidarności.  Ze względu na stan techniczny nie nadawało się już jednak do użytku.  Lodowisko w 2022 roku znów pojawi się w tym miejscu, obecnie trwa postępowanie przetargowe na jego zakup. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 600 tys. złotych.

źródło: Leszek Sobieraj / tychy.pl