W weekend w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego odbył się Turniej Amatorów w Piłce Nożnej Halowej z okazji Święta Niepodległości. Nie zabrakło zaciętej walki oraz wielkich emocji, czego najlepszym potwierdzeniem był finałowy pojedynek dwóch najlepszych drużyn.

W rozgrywkach wzięło udział 14 zespołów. W sobotę odbyły się mecze fazy grupowej, które wyłoniły osiem drużyn zaproszonych na niedzielną część turnieju.

Grupa A:
1. Tyskie Browary Książęce 9 pkt
2. Czułowianka 7 pkt
3. Amsterdam Duet Team 6 pkt
4. Luz Blues Team 4 pkt
5. Antrax Tychy 3 pkt

Grupa B:
1. La Zabawa 12 pkt
2. Piłkarscy Emeryci 9 pkt
3. Oszołomy 4 pkt
4. OKS JUWe 4 pkt
5. IFK Volvomania 0 pkt

Grupa C:
1. FROM-UA 9 pkt
2. La Furia 6 pkt
3. FC Silesia 1 pkt
4. Wybżerze Klatki Schodowej 1 pkt

W niedzielę osiem drużyn podzielono na dwie grupy fazy finałowej, z których to po dwa najlepsze zespoły awansowały do najlepszej czwórki i fazy pucharowej.

Grupa D:
1. La Furia 7 pkt
2. La Zabawa 6 pkt
3. Czułowianka 4 pkt
4. Oszołomy 0 pkt

Grupa E:
1. Tyskie Browary Książęce 9 pkt
2. Piłkarscy Emeryci 2 pkt
3. FROM-UA 2 pkt
4. Amsterdam Duet Team 2 pkt

Piłkarscy Emeryci wyszli z drugiego miejsca dzięki większej ilości strzelonych bramek w bezpośrednich meczach pomiędzy trzema zespołami.

 

W pierwszym półfinale La Furia wygrała z Piłkarskimi Emerytami 3:1.

W drugim półfinale La Zabawa pokonała Tyskie Browary Książęce po rzutach karnych - w meczu było 1:1, karne 3:2.

W meczu o trzecie miejsce Tyskie Browary Książęce ograły Piłkarskich Emerytów 5:2.

Natomiast w wielkim finale La Furia po raz drugi tego dnia udowodniła swoją wyższość nad La Zabawą. W Grupie D wygrała bowiem 2:1. Finał jednak lepiej rozpoczął się dla La Zabawy, która po golu Bartłomieja Gorola prowadziła 1:0 przez zdecydowaną część spotkania. W końcówce meczu La Furia zepchnęła jednak rywala do głębokiej defensywy m.in. grając z wycofanym bramkarzem w osobie Bartłomiej Bratka, który na minutę przed końcem doprowadził do remisu 1:1. Kiedy wydawało się, że czekają nas rzuty karne - La Furia zaskoczyła wszystkich pozostawiając lotnego bramkarza na parkiecie i walcząc o wygraną w regulaminowym czasie gry. I przyniosło to zamierzony efekt - po podaniu Bratka gola na 2:1 na 4 sekundy (!) przed końcową syreną zdobył znakomicie znany tyskiej publiczności Mariusz Masternak. La Zabawa nie była już w stanie na to odpowiedzieć.

Finał: La Furia - La Zabawa 2:1

La Furia grała w składzie: Michał Bułka, Marcin Kuzak, Paweł Pytel, Adam Wolak, Piotr Kubica, Piotr Ziemiak, Wojciech Wojtkun, Piotr Bratek, Bartłomiej Bratek, Mariusz Masternak.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec: Bartłomiej Gorol (La Zabawa) - 9 goli
Najlepszy bramkarz: Michał Bułka (La Furia)
Najlepszy zawodnik: Mariusz Masternak (La Furia)

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju!