Tyski Półmaraton – bieg na 21 km po trasie z atestem PZLA


Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne). Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach na ulicy Edukacji.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.

Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka, masaże, pokazy produktów sportowych, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku w której wzięło udział ponad 400 osób natomiast w 2019 w biegu uczestniczyło już prawie 1600 osób! W 2020 roku bieg się nie odbył z powodu obostrzeń pandemicznych ale rok później wróciliśmy na trasę Tyskiego Półmaratonu. W rekordowym 2022 roku zapisanych było 1946 a ukończyło 1645 osób.

Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy. Organizatorem jest SPLA w Tychach, natomiast współorganizatorami: Urząd Miasta Tychy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach, Komenda Miejska Policji w Tychach,, Straż Miejska w Tychach, Państwowa Straż Pożarna w Tychach.

 

>>>ZAPISY<<<

>>>TRASA BIEGU<<<

>>>WIĘCEJ INFORMACJI<<<

INFORMACJE KONTAKTOWE

MIEJSCE WYDARZENIA