Zespół Boisk Piłkarskich na os. A stanowi bazę rozgrywek piłki nożnej dla młodzieży szkolnej. W skład zespołu wchodzą trzy boiska. Pierwsze, trawiaste o wymiarach 96x65 m jest przeznaczone do rozgrywania meczów mistrzowskich juniorów i trampkarzy MOSM Tychy. Obok boiska mieści się trybuna z 400 miejscami siedzącymi. Treningi odbywają się głównie na boisku ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 90x45 m (w pełni oświetlone) oraz na drugim boisku trawiastym.

Do najpopularniejszych zawodów rozgrywanych na boiskach na os. A należy zaliczyć Deichmann Mini Mistrzostwa Europy oraz Wakacyjną Ligę Piłki Nożnej.

Od 27 czerwca 2008 roku obiekt nosi imię Alfreda Potrawy - piłkarskiego wicemistrza kraju z 1976 roku, który po zakończeniu kariery piłkarskiej całkowicie poświęcił się pracy z tyskimi juniorami. Mimo problemów z sercem nie wyobrażał sobie życia bez piłki. Był jednym z najbardziej cenionych tyskich trenerów, wśród swoich podopiecznych zawsze cieszył się dużym szacunkiem i autorytetem. Zmarł nagle 21 maja 2006 roku.

Zespół Boisk Piłkarskich na os. A jest areną memoriałów im. Alfreda Potrawy.

INFORMACJE KONTAKTOWE