W miniony weekend na terenie naszego miasta odbyło się Święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nie zabrakło również akcentów sportowych, w tym zwiedzania Stadionu Miejskiego i treningu na Arenie Lekkoatletycznej.

Na Arenie Lekkoatletycznej zainteresowani chętni mieli możliwość uczestniczenia w treningach lekkoatletycznych, a fachowy instruktaż zapewnili: medalistka Igrzysk Olimpijskich w biegu przez płotki - Lucyna Langer-Kałek, rekordzistka Tychów w skoku w dal - Julia Frąckowiak, czterokrotny medalista mistrzostw Polski w trójskoku - Mateusz Misterek oraz trener wychowawca kilku reprezentantów kraju, trener tyskiej młodzieży od 2001 roku - Bogdan Przybycin.

Dla miłośników zwiedzania i odkrywania nowych miejsc swoją ofertę przedstawiła również Tyska Galeria Sportu, której wystawę stałą można oglądać na Stadionie Miejskim. Tym razem - oprócz poznania historii tyskiego sportu - można było zajrzeć w rózne zakamarki obiektu przy ul. Edukacji 7.

Każdy uczestnik wycieczki i rywalizacji otrzymał medal pamiątkowy.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Wydarzenie organizowane było w ramach 6. urodzin Metropolii GZM. Kierunek GZM to 33 tematyczne mikrowyprawy, w tym 3 organizowane na terenie Tychów. Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Autor zdjęć: Grzegorz Krzysztofik