W sobotę w Parku Miejskim Solidarności po raz pierwszy odbył się Festiwal Biegów Dziecięcych i Młodzieżowych, a jego uczestnicy mogli sprawdzić się nie tylko w biegach, ale również w sztafetach rodzinnych, wieloboju rodzinnym oraz konkursie rzutów do kosza.

Na start biegów zgłosiło się 123 uczestników (73 dziewcząt i 50 chłopców). Mieli oni do pokonania dystans od 100 do 1000 m - oczywiście w zależności od wieku.

Organizatorzy byli mile zaskoczeni frekwencją w konkurencjach rodzinnych. Sztafeta rodzinna, która była podzielona na dwie kategorie (Rodzina 2+1 oraz Rodzina 2+2), przyciągnęła łącznie 12 rodzin, a jedna z nich wystartowała nawet w pięcioosobowym składzie. W wieloboju wystartowało 9 rodzin, a do konkursu rzutów zgłosiło się aż 12.

Każdy z młodszych uczestników imprezy otrzymał soczek i wafelek, a uczestnik startujący w biegach również pamiątkowy medal. Rodziny, które zajęły miejsca na podium w konkurencjach rodzinnych, otrzymywały drobne upominki rzeczowe przygotowany przez organizatorów.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Autor zdjęć: Tomasz Gonsior - również dziękujemy!