Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła niemal 100 uczestników XXI Ogólnopolskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się w niedzielne przedpołudnie.

Trasa rajdu prowadziła z terenu Kompleksu Piłkarskiego im. Alfreda Potrawy przy ul. Andersa do Gostyni, gdzie miał miejsce poczęstunek, zawody sportowe organizowane przez Klub Turystyki Kolarskiej Gronie (który zabezpieczył również trasę rajdu - dziękujemy!) oraz wręczenie nagród i loteria fantowa.

Najmłodszymi uczestnikami rajdu byli 3,5-letni (!) Artur Brzostek, który pokonał 11-kilometrową trasę na rowerze biegowym, a także 4,5-letni Adam Kontny, który ten sam dystans pokonał już na dwóch kołach. Natomiast najstarszym uczestnikiem rajdu był niespełna 77-Ireneusz Brzostek.

Wręczono również nagrody dla najliczniejszej rodziny - w tym roku połączone siły rodzin Poręba, Sadecki, Frączek, Fabian i Mol liczyły aż 19 osób! Na mecie rajdu rozlosowano również ok. 50 nagród loterii fantowej.

Odbyły się również zawody sportowe. W konkurencji rzutów obręczami żonglerskimi 1. miejsce zajęli Tymoteusz Kuciński oraz Oskar Błaszczyk, a na 3. miejscu uplasowali się Jakub Mierny, Natalia Fabian oraz Oliwia Wrońska. Natomiast w rywalizacji żółwiej jazdy wygrał Karol Brzostek przez Oskarem Błaszczykiem i Pawłem Hadaszem.

Dziękujemy za udaną zabawę i do zobaczenia za rok!