To już druga edycja „Mistrzostw Polski Południowej w piłce nożnej sześcioosobowej – Tychy 2019”. Wydarzenie, które rok temu zagościło na mapie turniejów piłki nożnej, odbędzie się w dniach 7-8 września na obiektach MOSiR Tychy, który został jednym z patronów wydarzenia. Zapraszamy!

W ubiegłorocznej edycji, która odbyła się 1 września, zagrały 24 drużyny z 6 województw Polski Południowej: śląskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego. Turniej rozegrano na dwóch obiektach w Tychach – przy ul. Borowej i ul. Wejchertów. Zmierzyło się blisko 300 piłkarzy. Mistrzem Polski Południowej została drużyna MSHG z Krakowa.

W tym roku organizatorzy postawili kolejny krok naprzód, do rozgrywek amatorskich drużyn dorosłych, które zagrają 8 września, dołączyli Mistrzostwa Polski Południowej Juniorów, które rozegrane zostaną dzień wcześniej, tj. 7 września. Juniorzy zagrają w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 12 i do lat 9. W dwa dni na obiektach sportowych przy ul. Borowej i Wejchertów zagości blisko 500 pasjonatów futbolu.

Organizatorem mistrzostw jest Stowarzyszenie Polskiego Sportu. To grupa młodych ludzi, którzy ukończyli tyskie szkoły średnie i łącząc swoje obowiązki życiowe, zdecydowali się działać na rzecz polskiego sportu. Celem stowarzyszenia jest rozwój i promocja wszelkich form aktywności sportowych, a także tworzenie nowych przestrzeni dla aktywności fizycznej w Polsce.

Zapisy na turniej wciąż trwają. Drużynę zarówno do kategorii dziecięcych i dorosłej można zgłosić do 20 sierpnia pod adresem mailowym mistrzostwapolskipoludniowej@gmail.com lub pod numerem telefonu +48 724 130 603.

źródło: Kamil Peszat / tychy.pl