Na obiektach MOSiR sportowców i kibiców nie ma, ale praca wre. Kalendarz imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, który zawsze był pełny wydarzeń, imprez, turniejów, robi teraz przygnębiające wrażenie.

Film ukazujący trybunkę z drona

Ostatnie imprezy, jakie się w nim znalazły, to ślizgawka na Stadionie Zimowym i piłkarski pucharowy mecz GKS – Cracovia. Było to 10 marca… Od tej pory wszystkie obiekty sportowe zostały zamknięte zarówno dla sportowców, jak i kibiców. Nie znaczy to jednak, że nic się tutaj nie dzieje.

W Zespole Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy na os. A dobiega końca montaż krzesełek na trybunce, a właściwie dwóch przy sztucznym boisku. Obiekt żyje niemal przez cały rok, codziennie odbywają się tutaj treningi, a co weekend – mecze i turnieje, z których największy to oczywiście Deichmann Mini-mistrzostwa, gromadzący co roku przez kilka tygodni setki małych piłkarek i piłkarzy, ich rodziców i opiekunów. Taka trybuna na pewno jest bardzo potrzebna, wybudowano ją z budżetu partycypacyjnego, na wniosek APN GKS Tychy. Pomieści 245 widzów. Na obiekcie remontowany jest także dach i położono nowy chodnik – dojście piłkarzy z boisk do budynku klubowego.

W ubiegłym roku główna hala i arena Stadionu Zimowego przeszła generalny remont i malowanie, teraz przyszła pora na maszynownię i agregat chłodzący. Prace te były zaplanowane wcześniej, bowiem trzeba je wykonać po kilkudziesięciu tysiącach godzin pracy. W Hali Sportowej trwają prace konserwatorskie i podobnie jak na lodowisku – przegląd urządzeń bezpieczeństwa.

Pracy nie brakuje w Ośrodku Wypoczynkowym w Paprocanach. Generalny remont obejmie statek na placu zabaw i wypada mieć nadzieję, że najmłodsi zawitają tutaj już latem, po kolejnym „wodowaniu”. Ponadto przy nadbrzeżu wymienione zostaną siatki zabezpieczające. Prace te mają się zakończyć do czerwca.

Piasek spod sezonowych lodowisk trafił na plażę w Paprocanach, na boiska do siatkówki plażowej przy ul. Brzozowej oraz boiska na os. A. Elementy lodowisk są obecnie sprawdzane, naprawiane i konserwowane. Wielkie czyszczenie i roboty konserwatorskie prowadzone są na Krytej Pływalni – część prac, które co roku wykonywane były podczas przerwy technologicznej, prowadzonych jest właśnie teraz. Drobne prace pozimowe odbywają się także na strzelnicy golfowej… W tym roku MOSiR zakupił aerator do trawy i od końca maja będzie wykorzystywany do przygotowania nawierzchni boisk.

źródło: Kamil Peszat / tychy.pl