Punkty zostały uruchomione na Hali Sportowej MOSiR przy ul. Piłsudskiego oraz na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji. Dziennie w każdym z punktów będzie mogło się zaszczepić 500 chętnych tyszanek i tyszan.

PUNKTY SZCZEPIEŃ MASOWYCH

Punkt na Hali Sportowej MOSiR przy ul. Piłsudskiego ma działać planowo 7 dni w tygodniu w godzinach od 7.30 – 19.30, a na Stadionie Miejskim w godzinach od 8.00 do 18.00. Wszystko będzie jednak zależne od dostaw szczepionek.

Punkty są oznakowane i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (w hali punkt mieści się na parterze, a na stadionie jest winda). Punkty są dobrze skomunikowane - przy każdym znajdują się duże parkingi.

W każdym z punktów szczepienia będą wykonywane przez trzy zespoły.

Punkt na Hali Sportowej będzie obsługiwał personel medyczny z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego MEGREZ, punkt na Stadionie: zespół Szpitala Miejskiego w Tychach.

Do pomocy będą wolontariusze, Straż Miejska oraz w razie potrzeby także Wojska Obrony Terytorialnej (WOT).

ZAPISY

Każda osoba, która chce zostać zaszczepiona będzie musiała się najpierw zarejestrować. Zapisać można się poprzez:

- stronę: pacjent.gov.pl,

- infolinię: 989,

- bezpośrednio w placówkach obsługujących punkty.

Zapisy do punktu na Hali Sportowej MOSiR pod numerem tel. (32) 325-52-56 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.00-15.00 oraz w piątek od 7.00 – 13.00.

Zapisy na szczepienia na Stadionie Miejskim: tel. 793- 835- 544 od poniedziałku do piątku od 8.00- 13.00.

Każdy zgłoszony otrzyma informację z miejscem i godziną szczepienia. Póki co, nie ma możliwości zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system.